top of page
Поиск
Фото автораiladzhun

25 вересня день Боянської ікони Божої Матері



25 вересня Православна церква вшановує пам'ять ікони Боянської Пресвятої Богородиці. Ця святиня знаходиться у Чернівецькій області в монастирі, який знаходиться у населеному пункті Бояни. Кожен з паломників, хто відвідує святині Буковини, намагається відвідати Боянський монастир, щоби помолитися до цієї чудотворної ікони. Автор цих рядків також неодноразово побував біля цієї чудової святині. Враження неперевершені. Відзначу одразу, що скло завжди тепле і очі Богородиці живі, з яких видно сліди від сліз. Історія цієї ікони така.

Чудотворний образ Боянської Божої Матері був написаний в 1991 році для місцевого ряду іконостасу оновлюваної після 30-річного запустіння церкви Різдва Богородиці села Бояни Чернівецької області, яка з 1961 року служила сховищем для добрив. Перше чудо, яке полягало з появою сліз на іконі, було зафіксовано 18 грудня 1993 після закінчення богослужіння. Безліч чудес, які відбувалися від ікони, в тому числі зцілень від раку, були детально вивчені і представлені до Синодальної комісії. 4 жовтня 1994 року на засіданні Священного Синоду Української Православної ікона була визнана чудотворною і отримала назву Боянської за місцем, де явила свої чудеса. 28 грудня 1999 року при церкві на честь Різдва Богородиці був заснований жіночий монастир Боянської ікони Божої Матері. Ікона прикрашена срібним окладом, який був виготовлений в 1994 році. З 1995 року за день до свята ікони, 24 вересня, до неї організовується щорічний хресний хід від Чернівців в село Бояни, відстань близько 17 кілометрів, традиційно очолюваний правлячим архієреєм. До 2003 року у Боянської ікони побувало більше 2 мільйонів паломників, в тому числі з Єрусалиму, Греції, Румунії, Росії, Польщі та Туреччини. Боянська ікона періодично вивозиться для поклоніння в різні храми України. Акафіст іконі складено румунською і церковнослов'янською мовами. Тропар Радуйся, земле Боянская, яко ничимже меньшая от всех градов христианских: ибо яви в тебе Господь чудотворную икону Своея Пречистыя Матере, слезящую о гресех наших и слезьми Своими благодатными, отирающую всяку слезу от очес наших.

Не можу не згадати історію одного дивного зцілення біля цієї ікони. До настоятеля храму в Банчени привезли дуже хвору дитину, в якої була злоякісна пухлина. Хлопчик у свої 2 роки важив всього 6 кілограмів. Дитинка страшенно мучилася і ченці викликали бригаду швидкої допомоги. Медики, які приїхали, оглянули хворого й констатували: у нього агонія і йому вже нічого не залишилося жити. після цього... зібралися й поїхали в місто. У цей час в одній з келій знаходилася Боянська ікона Божої Матері. Настоятель взяв хлопченя на руки й підійшовши до образу став щиро молитися своїми словами: Божа Матінко, благаю Тебе, допоможи зцілитися цій дитинці. Вона не знала батьківської ласки, бо була сиротою. Даруй їй ще життя. У цей час хлопчик заснув у ченця на руках. Ніжко поставивши хворого на ліжко настоятель продовжував молитися до ранку. Уранці хлопчик прокинувся і почував себе краще. Його взяли в авто й відвезли в лікарню. Медики були приголомшені: він же повинен був померти! Зробивши знімок знову були вражені: пухлина ЗОВСІМ ЗНИКЛА. На руках у них були два знімки: на одній пухлина, інший знімок вже не показав цю страшну недугу. Відтоді хлопчик пішов на поправлення й залишився у дитячому притулку...

Крім цього біля Боянської ікони було ще чимало зцілень після гарячих молитв. У честь цієї ікони в селі Заболотне на Іршавщині також побудовано один з храмів.


6 просмотров0 комментариев

Komentar


bottom of page